Wycieczki

Sala Kongresowa PKiN w Warszawie - 20 grudnia 2012r.

              Wyjazd członków koła teatralno – muzycznego klas I –III i IV – VI do Sali Kongresowej PKiN w Warszawie w dniu 20 grudnia 2012 dał im możliwość obejrzenia premiery słynnego koncertu filmowego pt. „Fantazja 2000” . Dzieci miały możliwość niezwykłego koncertowego  przeżycia wynikającego z połączenia dźwięku, ruchu i koloru. Mogły wysłuchać znakomitych dzieł muzyki klasycznej wykonanych  na żywo m. in.„V Symfonia” Ludwiga van Beethovena, „Karnawał zwierząt” Kamila Saint-Saensa czy      „Błękitnej Rapsodii” Jerzego Gershwina. Oglądały również  wspaniałe animacje wyświetlane na ekranie kinowym m. in. znanych i lubianych bohaterów jak Myszka Miki w „Uczniu Czarnoksiężnika” Dukasa czy Kaczor Donald w marszu „Pomp and Circumstance” Elgara.

          To spotkanie ze wspaniałą muzyką i ponadczasowym filmem w świątecznej atmosferze sprawiło dzieciom wiele radości.

 

>foto>

Filharmonia Narodowa w Warszawie

W dniu 11 grudnia 2011 r. członkowie koła teatralno – muzycznego klas I –III i IV – VI uczestniczyli w wycieczce do Filharmonii Narodowej w Warszawie. W ramach programu „Poranek dla małych melomanów” dzieci wysłuchały koncert pt. „Muzyka dawniej i dziś". Spotkanie to pozwoliło na poszerzenie szkolnego programu edukacji muzycznej oraz stworzyło możliwość przygotowania  do samodzielnego odbioru muzyki. Koncert dzieciakom podobał się i chętnie powróciliby do filharmonii.

Muzeum Narodowe w Warszawie

W dniu 8 grudnia 2011 r członkowie koła plastycznego klas młodszych i starszych uczestniczyli w wycieczce do Muzeum Narodowego w Warszawie. Dzieci uczestniczyły w zajęciach pt. „Artystyczne eksperymenty – płótno, farby i pigmenty”. Dowiedziały się, jak można było zostać artystą w dawnych czasach, a jak zostaje się dzisiaj. Zobaczyły również, że namalowanie obrazu czy stworzenie rzeźby wymaga talentu, czasu oraz specjalnych narzędzi. Poznały różne techniki artystyczne oraz przybory służące do tworzenia dzieł sztuki. Na zakończenie spotkania wykonały samodzielnie pracę plastyczną.

Muzeum Narodowe w Warszawie

            W dniu 4 grudnia 2012 r. członkowie koła plastycznego klas I – III i IV – VI uczestniczyli w wycieczce do Muzeum Narodowego w Warszawie. Tam przeprowadzona została  lekcja muzealna pt. „Muzealne przeboje”. Dzieci miały możliwość zobaczenia najciekawszych zabytków muzeum, a szczególne wrażenie na nich wywarło oglądanie oryginału obrazu Jana Matejki pt. „Bitwa pod Grunwaldem”.

Teatr ROMA w Warszawie - 01 grudnia 2012r.

      Długo oczekiwanym wydarzeniem był wyjazd wszystkich uczniów naszej szkoły do teatru Roma w Warszawie  W dniu 1 grudnia 2011 r pojechały dzieci  z klasy zerowej i klasy I , a pozostali uczniowie pojechali w dniu 28 grudnia 2011 r. Wyjazd ten stwarzał dzieciom możliwość oglądania sztuki teatralnej na żywo. Dzieci oglądały spektakl pt. „Aladyn Jr”. Jest to – w wersji Disneya – ekranizacja popularnej baśni wzbogacona o znakomitą muzykę. Ale ALADYN Jr to coś więcej niż perfekcyjna rozrywka. Jest to opowieść o chłopcu z ulicy, który woli zawdzięczać życiowe powodzenie sobie samemu niż magii, zawiera piękne i mądre przesłanie na temat wartości charakteru w świecie, który bardziej ceni sobie blichtr i efekciarstwo. ALADYN jest także opowieścią o przyjaźni i zaufaniu, a wreszcie o prawdziwej miłości, takiej, która nie liczy się z pozycją społeczną i majątkiem.

       Niezwykłe multimedialne efekty towarzyszące sztuce oraz latający dywan sprawiły, iż widowisko minęło w jednej chwili. Magiczne półtorej godziny pozostawiło u dzieci niezapomniane wrażenia.

Muzeum Techniki w Warszawie - 15 listopada 2012r.

           W dniu 15 listopada 2012 r. członkowie koła przyrodniczo- matematycznego klas I – III i IV – VI oraz członkowie koła informatycznego klas IV – VI uczestniczy w wycieczce do Muzeum Techniki w Warszawie.  W muzeum dzieci młodsze odbyły lekcje pt. „Od Słońca do żarówki”, a dzieci starsze też uczestniczyły w lekcji muzealnej pt. „Od dorożki do mercedesa, czyli historia motoryzacji”. Obie lekcje były bardzo interesujące i pouczające. Młodsi poznali historię oświetlenia od odległych początków, aż po współczesność, a starsi historię motoryzacji od początku XVIII wieku. Pobyt w muzeum był również okazją do obejrzenia stałych kolekcji muzealnych.

Teatr Wielki w Warszawie

           W dniu 7 października 2012 r.  ponownie  wszyscy uczniowie szkoły wyruszyli na wycieczkę. Tym razem pojechały do Teatru Wielkiego w Warszawie na balet pt. „Śpiąca królewna”. Jest to popularna francuska bajka o księżniczce Aurorze, uśpionej zaklęciem złej wróżki Carabosse i przebudzonej po stu latach pocałunkiem szlachetnego księcia Desie. Dzieci mogły zobaczyć walory baletu klasycznego i wysłuchać przepięknej muzyki Piotra Czajkowskiego. Kolejne spotkanie z baletem było zaś impulsem do rozbudzenia ich wrażliwości estetycznej.

 

>>>foto>>>

Jura Park w Bałtowie

       W dniu 16 czerwca 2012 r. wszyscy uczniowie naszej szkoły pojechali na jednodniową wycieczkę do JuraParku w Bałtowie. Tam zostali podzieleni na grupy i rozpoczęło się zwiedzanie. Dzieci oglądały rekonstrukcje dinozaurów w ich naturalnych wielkościach i zwiedzały Muzeum Jurajskie. Uczestniczyły  w safari, które zwiedzały podróżując specjalnie do tego celu zaadoptowanym „amerykańskim schoolbusem”. Dzieci starsze brały udział w spływie tratwami rzeką Kamienną, a przy tym słuchały legend opowiadanych przez flisaków. Wszystkie dzieci brały udział w warsztatach np. młodsze dzieci malowały dolomity. Wszyscy zregenerowali swoje siły podczas pysznego obiadu w pobliskiej restauracji, a potem były jeszcze zabawy na placu zabaw, przejażdżka na koniach i zwiedzanie stajni.

           Och! Nikomu nie chciało się wracać.

 

foto>

Wycieczka uczestników projektu na spektakl z elementami języka angielskiego

 Przygody krasnoludków i sierotki Marysi

 

29 maja 2012 roku uczestnicy koła języka angielskiego, z klas 0-VI, ze Szkoły Podstawowej im Jana Pawła II w Kruszu wraz z opiekunami wybrali się do Legionowa na spektakl z elementami języka angielskiego pt. „Przygody krasnoludków i sierotki Marysi”. Bajka napisana została po polsku, wierszem, na podstawie lektury szkolnej autorstwa Marii Konopnickiej, jednak w scenariusz wplecione zostały elementy języka angielskiego, takie jak: nazwy zwierząt, części ciała, zaimki osobowe, zwroty grzecznościowe. Pomysłodawcą nauki języka angielskiego w przedstawieniu jest najmądrzejszy z krasnoludków – Koszałek Opałek, który za sprawą czarów i chytrych sztuczek namawia krasnoludka Błystka i Podziomka, gospodarza Skrobka do wspólnej nauki.

 

>>>foto>>>

Wycieczka do Ogrodu Botanicznego w Powsinie

 W dniu 8 maja 2012r uczestnicy  projektu  „Nowe możliwości – Nową szansą” współfinansowanego przez Unię Europejską wzięli udział w wycieczce edukacyjnej do Ogrodu Botanicznego w Powsinie. Uczniowie należący do koła przyrodniczo – matematycznego klas I-III i IV-VI oraz  koła informatycznego klas IV-VI pod opieką Pni Danuty Rakowskiej, Elżbiety Sadowskiej i Pana Krzysztofa Bilskiego w słoneczny wtorek wybrali się na spotkanie z egzotyczną naturą, którą można oglądać tylko w takich miejscach. Jedynie w ogrodzie botanicznym można zobaczyć tak wiele gatunków znajdujących się pod ścisłą ochroną. Oczy zwiedzających cieszyły pięknie kwitnące storczyki, wiele zmysłów poruszały dorodne owoce pomarańczy, grejpfruta i cytryny.

         Dzieci miały też okazję pochwalić się swoją wiedzą na temat osadzenia igieł drzew iglastych, co zyskało uznanie u Pani Przewodnik. Usłyszeliśmy też, że byliśmy najwytrwalszą w zdobywaniu wiedzy grupą, ponieważ z wielką chęcią przeszliśmy całą ścieżkę edukacyjną, co według Pani Przewodnik, jest rzadkością wśród grup szkolnych. Przeżycia wywołane pięknem roślin i śpiewem ptaków wcale nie nastrajały do powrotu do domu, ale nie było innego wyjścia, wobec czego, zgodnie z umową ok. godz. 18 byliśmy powrotem w Kruszu.

         Po wspaniałym wyjeździe pozostały tylko wspomnienia i setki zdjęć roślin, które nas zachwycały. Trzeba będzie jeszcze kiedyś wrócić w to miejsce – to nasza wspólna decyzja.

 

>>>zobacz zdjęcia>>>

Teatr Palladium w Warszawie

W dniu 22 kwietnia 2012 r. uczniowie klas O – VI byli na wycieczce w teatrze Palladium w Warszawie na balecie „Kopciuszek”.
Pobyt w teatrze stworzył dzieciom możliwość przeżycia niezapomnianych wrażeń wynikających z oglądania baletu na żywo.

Dzieci zobaczyły, że nawet najgłębsze ludzkie emocje można przekazywać językiem ruchu. Ważną rolę odegrały też neobarokowe kostiumy, które tworzyły dopełnienie przedstawienia. Dzieci po spektaklu miały możliwość zadawania pytań artystom oraz możliwość zobaczenia z bliska kostiumów, baletek, czy poity, a także zrobiły pamiątkowe zdjęcia.

Oprogramowanie CMS: DragoN-NogarD © ( www: http://nogard.pl )